Paranormal phenomena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oprema za preiskovanje

2 posters

Go down

Oprema za preiskovanje Empty Oprema za preiskovanje

Objavlja  cencelj Sre Maj 23, 2012 8:14 pm

Lepo pozdravljeni!

Sem nov na tem forumu in me tovrstne zadeve zanimajo. Seveda nisem edini, ki bi rad izvedel tudi kaj več o sami opremi za uspešno delo. Tudi sam sem se v preteklosti večkrat ukvarjal z paranormalnim vendar na drugačen način in so bile posledice zelo zanimive! Človek dejansko nebi verjel, če nebi doživel. No da se vrnem k bistvu!
Rad bi malo več izvedel o sami opremi sicer imate na spletni strani lepo prikazano kaj vse uporabljate vendar pa ponavadi nastane problem.
1. KAMERA: Kakšna kamera? Ko gledamo po spletnih trgovinah itd. vedno naletimo na en bistven problem. V samih opisih v 99% ni informacij o možnosti nočnega snemanja, kakšna tehnologija se za to uporablja in če sploh se? recimo: ir-led, min lux, daljava osvetlitve in podobne reči. Torej zanimajo me modeli kamer, ki imajo dobro ir led osvetljavo pri popolni temi?
2. IR-REFLEKTOR: Kakšen ir reflektor? Po možnosti kot dodatna oprema za kamero z lastno baterijo torej zadeva, ki se montira direktno na kamero oz. dodatni reflektor na baterije-lastna baterija-akumulator, ki ne sme biti pretežak, ir reflektor, ki deluje na 12V itd. Torej zanimajo me ir-reflektorji, ki so uporabni tudi na območjih kjer ni električne energije? primer: gozd.
Potem pa še 3. DOMAČA IZDELAVA IR-REFLEKTORJA: Kako narediti to doma? Načeloma vem kako narediti vendar pa se v tej deželi ne dobi določenih ir-ledic 10mm, ki delujejo naravnost fantastično, uporabljajo se za Sonyjeve kamere. Na Slo.trgu sem zasledil le 3 in 5mm ledice, ki pa niso dovolj močne. Za isti učinek 5x10mm led 9V se rabi najmanj 25x5mm led 12V. Dolžina osvetlitve 5-6m v obeh primerih. Torej, če kdo ve kje dobiti ustrezne ledice pri nas kar z besedo na dan.

Toliko za enkrat, če kdor koli kaj več ve naj to napiše, da se bomo lažje odločali pri nakupih opreme itd.

Hvala!

cencelj

Število prispevkov : 1
Join date : 23/05/2012

Nazaj na vrh Go down

Oprema za preiskovanje Empty Re: Oprema za preiskovanje

Objavlja  Rush Sre Jul 11, 2012 11:07 am

Zdravo.

Kar se tiče kamer za nočno snemanje morajo imeti funkcijo "Night shot". To so imeli včasih večinoma Sonyji, vendar pa je danes za ugodno ceno težko dobiti kaj takega.
Druga opcija je predelava klasične kamere z mehansko odstranitvijo IR filtra. Tista HD kamera na spletni strani je že bila predelana pred nakupom. Kasneje sem naročil iz Kitajske neko zelo ugodno, skoraj nevredno kamero, da poskusim sam odstranit IR filter in mi je uspelo. Kar se tiče IR osvetlitve, ni posebnega pravila kakšne LED diode morajo bit.
Odvisno tudi kaj želiš. Velik kot osvetlitve, krajši domet oz. Manjši kot osvetlitve in daljši domet. IR LED diode napajamo kar preko akumulatorja za računalniški UPS, kateri ima 12V.
Vendar morajo biti LED diode zvezane tako. Sama LED dioda ima običajno okoli 1.5V. Se pravi 8 takšnih led diod zvezanih na 12V lahko priklopiš na tak akumulator. Je pa zadeva malo nepriročna zaradi transporta, ker ni ravno lahek.
IR LED diode naroči iz kitajske, če želiš to početi sam, vendar bodi pozoren na napačne informacije(Koliko mA dejansko ima in koliko označi prodajalec, saj so informacije malo zmešane)
Pri LED diodah nad 1W bodi posebno previden pri domači izdelavi, da narediš dobro hlajenje, ker se lahko zelo hitro segrejejo na visoke temperature.

www.dx.com na tej strani naročaš robo brez poštnine, do nekje 20€ tudi nimaš carine.

Lahko pa me kontaktiraš kar na mail - sloparanormalresearch@gmail.com in mogoče lahko tudi kaj skupej naredimo in pogruntamo Smile

LP,
Matevž D.

Rush
Admin

Število prispevkov : 50
Join date : 14/01/2009
Age : 35

https://paranormal-phenomena.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Oprema za preiskovanje Empty Re: Oprema za preiskovanje

Objavlja  Rush Sre Jul 11, 2012 11:08 am

P.S. Vgrajena osvetljitev na kameri z NIGHTSHOT-om ne bo zadovoljiva, domet ima kratek, zato priporočam dodatno osvetlitev.

Rush
Admin

Število prispevkov : 50
Join date : 14/01/2009
Age : 35

https://paranormal-phenomena.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Oprema za preiskovanje Empty Re: Oprema za preiskovanje

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu